رفتن به فهرست

شرایط و قوانین استفاده

جمعه, ۲۱ دی ۱۳۹۷, ۱۴:۳۲ بعد از ظهر.

ما که هستیم

گردش‌آنلاین به دنبال تغییر فرهنگ سفر در ایران است و خود را موظف می‌داند تا با ارایه شیوه نوینی از سفرهای بوم‌گردی در ایران، قدمی نو در این مسیر بردارد.
ما می‌دانیم که کسب‌و‌کارهای متنوع و زیادی در این حوزه فعالیت می‌کنند، اما هدف همگی آنها در یک کلام خلاصه می‌شود و آن کسب درآمد از این صنعت است. ما در گردش‌آنلاین علاوه بر نگاه تجاری به این حوزه و صنعت، خود را موظف می‌دانیم تا با ارایه کارگاه‌های آموزشی رایگان به علاقه‌مندان سفر و همراهی آنها در سفرهای بوم‌گردی و ایران‌گردی، قدم به قدم فرهنگ سفر در ایران را دگرگون کنیم. این هدف میسر نمی‌شود مگر با ارایه راهکارهای نوین برای خلق تجربه‌ای متناسب با فرهنگ بومی مناطق گوناگون ایران‌زمین که از طریق دوره‌های آموزشی پیش‌نیاز سفر برای علاقه‌مندان شرکت در سفرهای بوم‌گردی برگزار می‌شود.

 

نشانی ما

نشانی وب‌سایت ما GardeshOnline.com است، همچنین ما یک سرویس کوتاه کننده لینک به نشانی grdsh.ir (گردش دات آی‌آر) داریم که از آن در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات محیطی استفاده خواهیم کرد.
گردش آنلاین به جز این دو آدرس هیچ نشانی وب‌سایت دیگری در سطح اینترنت ندارد.

 

شبکه‌های اجتماعی که در آن فعال هستیم

ما در شبکه های اجتماعی زیر فعال هستیم و شما میتوانید با اطمینان از محتوای این صفحات استفاده کنید، صفحات دیگری که با نام و نشان گردش آنلاین در سایر شبکه های اجتماعی فعالیت می‌کنند مورد تایید ما نمی‌باشد و از طریق مراجع حقوقی با متخلفین برخورد خواهد شد.

 

نام و نشان تجاری ثبت شده

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت گردش‌آنلاین محفوظ است. استفاده از نام‌های زیر در شبکه‌های اجتماعی و نشر مطالب مرتبط با آن نیازمند دریافت مجوز و اجازه نامه رسمی دارد:

  • GardeshOnline
  • Gardesh Online
  • گردش آنلاین
  • گردش‌آنلاین

همچنین برخی اصطلاحات به کارگرفته شده در این وب سایت شامل حقوق ثبتی گردش‌آنلاین می‌باشد که این شرکت حق پیگیری آن را در محافل قانونی و قضایی برای خود محفوظ می‌داند.

 

شرایط و ضوابط هم‌رسانی و اشتراک گذاری محتوا

خدمات و محتوای عرضه شده توسط وب سایت گردش آنلاین و صفحات مرتبط با آن بر روی شبکه‌های اجتماعی جهت استفاده کاربران گردش‌آنلاین در GardeshOnline.com و یا همان صفحه در شبکه های اجتماعی تولید می‌شود. تمامی مطالب، اطلاعات سفر، عکس ها، نقشه ها، طرح ها، لوگو و نشان تجاری، ویدیوها و پادکست های تولیدی و هر آنچه که به آن محتوای نوشتاری یا چند رسانه ای گویند در گردش آنلاین تحت چارچوب قانون حمایت از مالکیت فکری و معنوی و قوانین بین المللی حق تکثیر (کپی رایت) تهیه و منتشر می‌شوند. بدیهی است هرگونه تکثیر مطالب،  بازنشر تصاویر و محتوای منتشر شده در این سایت و یا صفحات اجتماعی و یا الگو گیری از شیوه ارایه خدمات و فعالیت گردش آنلاین، نمایه و پوسته سایت و هرگونه اقدامی که منجر به دخل و تصرف در هر یک از ارکان فعالیت گردش آنلاین و مالکیت معنوی آن باشد خلاف اخلاق حرفه‌ای و تخطی از قوانین یاد شده (مالکیت فکری و حق تکثیر – کپی رایت) می‌باشد.

بازنشر و هم‌رسانی مطالب و محتوای منتشر شده در گردش آنلاین تنها با اجازه رسمی و کتبی از مسئولان وب سایت و تنها با ذکر نام و نشانی وب سایت گردش آنلاین به عنوان منبع و ماخذ مجاز می‌باشد.

هرگونه سوءاستفاده از موارد یاد شده در فوق قابل پیگرد قانونی خواهد شد.

 

شرایط و قوانین عمومی

وب سایت گردش آنلاین طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون جرایم اینترنتی و مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی ایران فعالیت می‌کند.

 

کدامیک از اطلاعات شخصی را جمع آوری می‌کنیم و چرا؟

دیدگاه‌ها

هنگامی که بازدیدکنندگان دیدگاهی را در گردش آنلاین می‌نویسد، ما اطلاعاتی را در کنار فرم دیدگاه جمع آوری می‌کنیم.

این اطلاعات تنها جهت جلوگیری از ورود دیدگاه‌های جفنگ و هرزنامه ها و پالایش محتوای قابل انتشار جمع آوری می‌شود که در زیر توضیحات آن قابل مشاهده است.

اطلاعاتی که در هنگام ارسال دیدگاه از کاربران نگهداری می‌شود عبارت اند از:

آدرس IP، سیستم عامل کاربر، مرورگر مورد استفاده، نام و نشانی ایمیلی که توسط کاربر در فرم ورود دیدگاه وارد می‌شود.

همچنین برای نمایش نمایه (تصویر) کاربر ارسال کننده دیدگاه ممکن است از نشانی ایمیل کاربر ( که آن را کدگذاری و هش می‌کنیم) جهت ارسال یک رشته ناشناس به سرویس گراواتار ارسال نماییم تا در صورتی که کاربر پیش‌تر بر روی این سرویس نمایه خود را بارگزاری کرده باشد از آن نمایه در فهرست دیدگاه های ارسال شده کاربر در مطالب گردش آنلاین استفاده کنیم. سیاست حفظ حریم خصوصی خدمات گراواتار در اینجا در دسترس است: automattic.com/privacy

پس از تایید دیدگاه کاربر، تصویر نمایه کاربر در متن دیدگاه قابل مشاهده خواهد بود.

 

رسانه

تصاویر و محتوای چند رسانه‌ای در گردش آنلاین فاقد اطلاعات و داده‌های مکان جغرافیایی (EXIF GPS) است. در صورتی که به عنوان کاربر گردش آنلاین قصد ارسال تصویر یا محتوای چند رسانه ای را دارید نباید محتوای بارگذاری شده با داده های مکان جغرافیایی (EXIF GPS) همراه باشد. بازدیدکنندگان و ربات ها می‌توانند هرگونه اطلاعات مکانی و مختصات جغرافیایی را از تصاویر ارسال شده شما استخراج کنند و ممکن است این داده‌ها حریم خصوصی شما را نقص نماید.

تصاویر و محتوای چند رسانه‌ای که در گردش آنلاین منتشر می‌شوند در سه دسته بندی زیر قرار می‌گیرند:

  1. محتوای چند رسانه ای که توسط عکاسان و تهیه کنندگان حرفه‌ای تهیه و تولید شده است و با گردش آنلاین همکاری دارند.
  2. محتوای چند رسانه ای که توسط کاربران باشگاه گردشگری گردش آنلاین تهیه و بر روی وب سایت بارگذاری شده اند.
  3. محتوای چند رسانه ای که توسط جستجو در فضای مجازی و اینترنت دریافت و بر روی وب سایت منتشر می‌شوند.

در تمامی حالات یاد شده، نام صاحب اثر و مشخصات مالکیت معنوی آن در گردش‌آنلاین ذکر خواهد شد، مگر تلاش‌ها برای یافتن صاحب اثر بی‌نتیجه باشد و یا مالک اثر تمایلی به ذکر نام خود نداشته باشد. همچنین در صورت وجود لزوم واترمارک بر روی تصاویر و محتوای چند رسانه‌ای صاحب اثر تا زمانی که به زیبایی آن لطمه‌ای وارد نکند حفظ خواهد شد، در غیر این صورت واتر مارک جایگزین با همان مشخصات توسط گردش آنلاین تهیه و با رعایت استانداردهای انتشار محتوای گردش آنلاین بر روی اثر درج خواهد شد.

 

فرم‌های تماس

اطلاعات تماس شما به صورت محرمانه و هش شده در گردش آنلاین نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز بتوان از آن برای برقراری ارتباط با شما استفاده نمود. این اطلاعات به شیوه‌ای کاملا امن ذخیره سازی می‎‌شود و در اختیار هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگری قرار داده نخواهد شد.

 

کوکی‌ها

اگر شما دیدگاه خود را در وب سایت گردش آنلاین ثبت کنید، ممکن است ما برای ذخیره نام و آدرس ایمیل شما بر روی مرورگر از کوکی‌ها استفاده کنیم. این کوکی‌ها برای راحتی شما استفاده می‌شوند تا در هنگام ارسال دیدگاه جدید مجبور نباشید جزئیات مورد نیاز فرم ارسال دیدگاه را مجددا پر کنید. اعتبار این کوکی‌ها یک سال خواهد بود و پس از آن منقضی می‌شود.

در صورتی که نیاز دارید کوکی‌های خود را زودتر از یک سال پاک کنید، این راهنما را مطالعه کنید.

اگر در گردش آنلاین حساب کاربری دارید و به این سایت وارد شده‌اید، ما به طور موقت کوکی را بروی مرورگر شما تنظیم می‌کنیم تا عملکرد مرورگر شما در زمان فعالیت بر روی سایت تحت کنترل شما باشد و نیاز به ورود مجدد به حساب کاربری خود نداشته باشید. این کوکی حاوی اطلاعات شخصی و کاربری شما نیست و هنگامی که شما از حساب کاربری خود خارج شوید و یا مرورگرتان را ببندید از بین می‌رود.

همچنین ما هنگام ورود شما به حساب کاربریتان، کوکی‌هایی را تنظیم خواهیم کرد تا اطلاعات ورود به سیستم و گزینه ها و تنظیمات نمایش سایت را ذخیره کند. اعتبار کوکی‌های ورود به سیستم برای دو روز گذشته و کوکی‌های مربوط به تنظیمات نمایش سایت برای یک سال گذشته است و پس از آن با اولین ورود و تنظیم مجدد تنظیمات اعتبار آن بازنویسی خواهد شد.

در صورتی که در هنگام ورود به حساب کاربری گزینه مرا به یاد داشته باش را انتخاب کرده باشید، کوکی های ورود به گردش آنلاین به جای دو روز بر روی دو هفته تنظیم خواهد شد و شما پس از دو هفته می‌بایست مجددا وارد حساب کاربری خود شوید. همچنین همواره می‌توانید با خروج از حساب کاربری خود، کوکی های ورود را در همان لحظه حذف نمایید.

اگر یک داستان یا مطلب را بر روی گردش آنلاین ویرایش یا منتشر کنید، یک کوکی اضافی در مرورگر شما ذخیره خواهد شد. این کوکی حاوی اطلاعات شخصی نیست و به سادگی نشان می‌دهد که شناسه داستان یا مطلب ارسالی شما فقط ویرایش شده است. این کوکی بعد از یک روز منقضی می‌شود.

 

محتوای جاسازی‌شده از دیگر وب‌سایت‌ها

مطالب و داستان های موجود در این سایت ممکن است شامل محتوای تعبیه شده (مثلا ویدیوها، تصاویر، مقالات و غیره) باشد. مطالب جاسازی شده از وب سایت‌های دیگر همان رفتاری را از خود نشان خواهند داد که شما در بازدید از همان سایت ممکن است تجربه و بر روی مرورگرتان دریافت کنید.

این وبسایت‌ها ممکن است اطلاعاتی مربوط به شما را جمع‌آوری کنند، از کوکی‌ها استفاده کنند، ردیابی شخص سوم اضافه را جاسازی کنند و تعامل شما را با محتوای تعبیه شده تحت نظارت داشته باشند که شامل ردیابی تعامل شما با محتوای جاسازی شده است. اگر شما بر روی آن سایت حساب کاربری داشته باشید می‌توانید تنظیمات کوکی‌ها و حریم خصوصی را مطابق میل خود تغییر دهید.

 

تجزیه و تحلیل

در گردش آنلاین اطلاعات بازدید از سایت ممکن است برای هر مطلب و یا داستان به صورت جداگانه تجزیه و تحلیل شود. این اطلاعات عموما از ابزارهای مانیتورینگ همچون گوگل آنالیتیکس و … استخراج می‌شود و ممکن است جهت تحقیقات بازار و تجزیه و تحلیل رفتار کاربر برای افزایش کیفیت خدمات رسانی استفاده شود.

این اطلاعات شامل: مشخصات جغرافیایی کاربر (شهر و استان یا ایالت محل فعالیت)، سیستم عامل و اطلاعات مربوط به تنظیمات صفحه نمایش (رزولوشن)، سن و جنسیت، سرویس دهنده اینترنت، دستگاه و نوع اتصال به اینترنت، مرورگر و زبان مورد استفاده کاربر در هنگام تعامل با وب سایت می‌باشد، که به صورت غیرمستقیم از سوی ابزارهای مانیتورینگ دریافت و برای داده آمایی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

 

اطلاعات شما را با چه کسی به اشتراک می‌گذاریم

اطلاعات شخصی کاربران در گردش آنلاین کاملا محرمانه است و اطلاعات هویتی و اساسی کاربر به صورت کد شده (هش) نگهداری می‌شود. گردش آنلاین تمام تلاش خود را برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران می‌کند با این حال کاربران سایت متعهد می‌شوند تا زمینه نفوذ و هک و تلاش برای افشای اطلاعات هویتی و شخصی توسط شخص سوم را فراهم نکنند و اصول امنیتی را برای حفظ و حراست از حساب کاربری خود رعایت نمایند و در صورت هرگونه افشای اطلاعات کاربری مراتب را جهت انجام پیگیری به تیم مدیریت وب سایت گردش آنلاین اطلاع دهد.

ما در گردش آنلاین اطلاعات کاربری شما را با هیج یک از نهادهای دولتی و خصوصی به اشتراک نخواهیم گذاشت و از آن بدون اجازه و اطلاع شما در اطلاع رسانی هایمان استفاده نخواهیم کرد.

 

چه مدت ما اطلاعات شما را حفظ می‌کنیم

اگر دیدگاهی را در گردش آنلاین ارسال کنید، دیدگاه و فراداده های مربوط به آن (متادیتا) به طور نامحدود حفظ می‌شوند. این به این معنا است که ما میتوانیم براساس خط مشی رازداری، حفظ امنیت اخلاقی، فارغ از نگاه سیاسی و مذهبی، دیدگاه‌های بی‌طرف و مفید را جهت نمایش بر روی گردش آنلاین تایید و منتشر نماییم.

اطلاعات کاربرانی که اقدام به ارسال داستان و محتوا در گردش آنلاین می‌کنند، پس از تایید و انتشار بر روی وب سایت به طور نامحدود نگهداری می‌شوند و امکان حذف یا ویرایش این اطلاعات در اختیار گردش آنلاین است.

مشخصات کاربرانی که در وب سایت گردش آنلاین نام نویسی می‌کنند و عضو باشگاه گردشگری ما می‌شوند به صورت دایم ذخیره و نگهداری می‌شود و امکان حذف شناسه کاربری در گردش آنلاین وجود ندارد و تنها میتوان حساب کاربری را با ارسال درخواست کتبی به مدیران سایت به حالت تعلیق درآورد.

همه کاربران می‌توانند اطلاعات شخصی خود را در هر زمان (به جز نام کاربری) ببینند، تغییر دهند، ویرایش و یا حذف نمایند.

این اطلاعات برای مدیران وب سایت نیز قابل مشاهده است و آنها می‌توانند بنا بر نیاز و صلاح دید عمومی بخشی از اطلاعات کاربری را ویرایش، حذف و یا کاربری را برای مدت معلوم یا دایم غیرفعال نمایند.

توجه داشته باشید که در گردش آنلاین دیدگاه های تایید شده، داستان ها و مطالب منتشر شده توسط کاربر و همینطور اطلاعات پایه و اساسی کاربری به صورت دایم نگهداری می‌شود.

 

حقوقی که بر روی داده‌هایتان دارید

اگر در وب سایت گردش آنلاین حساب کاربری دارید و یا دیدگاهی را ارسال کرده‌اید، می‌توانید درخواست خود را برای دریافت کپی از اطلاعاتی که ما از شما نگهداری می‌کنیم به مدیریت سایت ارسال نمایید تا در یک فایل این اطلاعات در اختیار شما گذاشته شود. این فایل شامل هرگونه داده‌ای می‌شود که شما در گردش آنلاین وارد کرده‌اید.

همچنین می‌توانید از ما بخواهید تا هرگونه اطلاعات شخصی که از شما نگهداری می‌کنیم را از بانک اطلاعاتی خود پاک کنیم. این درخواست شامل اطلاعاتی نمی‌شود که ما برای اهداف اداری، قانونی یا امنیتی مجبور به نگهداری آن هستیم.

 

کجا داده‌های شما را ارسال می‌کنیم

دیدگاه‌های بازدیدکننده ممکن است از طریق یک سرویس تشخیص جفنگ بررسی شود. ابزارهای مانیتورینگ و داده‌آمایی، گراواتار و وب سایت هایی که فید گردش آنلاین را می‌خوانند، موتورهای جستجوگر و وب سایت های آگهی شونده، وب سایت های همکار که از طریق API از محتوای گردش آنلاین استفاده می‌کنند ممکن است داده هایی را از گردش آنلاین دریافت نمایند که بخشی از آن محتوا حاوی اطلاعات کاربری باشد.

در تمامی روش‌های ارسال داده، اصول محرمانگی و رازداری رعایت می‌شود و گردش آنلاین خود را در قبال اطلاعات کاربری مسئول می‌داند، مگر در شرایطی که کنترل و نظارت بر داده‌های ارسالی به صورت غیرمستقیم و خارج از توان فنی و حقوقی گردش آنلاین باشد.

 

اطلاعات تماس شما

اطلاعات تماس شما نزد گردش آنلاین به صورت محرمانه نگهداری می‌شود و در اختیار شخص سوم قرار نخواهد گرفت. همچنین برای استفاده تجاری از این اطلاعات استفاده نخواهد نشد.

هرگونه اطلاع رسانی از طریق درگاه های ارتباطی تنها با دریافت اجازه از کاربر خواهد بود و بدون اجازه کاربر از این اطلاعات استفاده‌ای نخواهد شد.

 

اطلاعات اضافی

تغییرات قوانین و مقررات

قوانین و مقررات عمومی استفاده از گردش آنلاین در تاریخ 30 آذر 1397 مورد بازنگری قرارگرفته است. این قوانین ممکن است در هرزمانی تغییر ویرایش شود و یا بخشی از آن حذف و یا افزوده شود. هرگونه تغییر در قوانین و مقررات عمومی استفاده از سایت حداقل از یک ماه قبل از طریق اطلاع رسانی عمومی به اطلاع کاربران خواهد رسید و پس از آن هیچگونه عذری پذیرفته نخواهد بود.